2022 жылы 23 қараша күні “Бір колледж – бір кітап” акциясы аясындағы іс шара жоспарына сәйкес «Бағдарламалау және дизайн» пәндік (циклдік) комиссия бірлестігінің оқытушысы А.Халилаева колледж студенттеріне А.Байтұрсынұлының «Маса» шығармасына ауызша журнал тақырыбында сабақтан тыс іс-шара өтті.
Сабақтан тыс іс-шараның мақсаты – оқушылардың кітап оқуға деген құштарлықтарын арттыру.
Тәрбиелік мәні – Ақын өмірін оқушыларға үлгі ете отырып, өз елін сүюге, оның көркеюіне үлес қосуға, құштарлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.
Сабақтан тыс іс-шара барысында «Сәлем – сөздің атасы» әр оқушы өздерін таныстырып, «Білгенге маржан», Сәйкесін тап, «Ізденіс» тапсырмалары орындалып, А.Байтұрсынұлының өмірі мен шығармашылығына тоқталып, оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөлісті.