2022 жылы 29 қараша күні «Түркістан Ахмет Ясауи» кәсіби колледжінің КДН -0922 тобының студенттерінің қатысуымен «Оқуға құштар колледж» тұжырымдамасын іске асыру мақсатында «Бір колледж – бір кітап» акциясы аясында ағартушы – ғалым, педагог, мемлекет және қоғам қайраткері, әдебиеттанушы, ақын, аудармашы, қазақ тіл білімінің негізін қалаушы Ахмет Байтұрсынұлының туғанына 150 толуына орай «Ұлт ұстазының ұлағаты» атты челлендж өтілді.
Мақсаты: Ахмет Байтұрсынұлының шығармашылығы жайындағы білімдерін кеңейту, еңбектерін насихаттау, көркем әдебиет оқуға қызығушылықтарын арттыру, ақын өмірін жастарға үлгі ете отырып, өз елін сүюге, оның көркеюіне үлес қосуға тәрбиелеу.
Аталған челлендж барысында студенттер ақынның әр түрлі тақырыптағы өлеңдерін мәнерлеп айтып, бір-біріне жолдау арқылы жалғастырып отырды.